• 842
  • 0

Armağan Alma Sevgi Dili

Merhabalar sevgili idealhaber.com ailesinin değerli bireyleri ve sevgili okuyucularımız. Sevgiyi verme ve sevgiyi alma sevgi dillerimizden birisi olan “Armağan Alma” sevgi dilini sizlerle paylaşacağım.

 

Ne vereceğinizi bilirseniz ne alacağınızı da bilirsiniz.

 

ARMAĞAN ALMA SEVGİ DİLİ

 

Nedir armağan alma sevgi dili?

 

Hemen armağan almaktan hoşlanır. Ancak bazı insanlar o an için hediye almaktan mutlu olsalar da, buna çok fazla anlam yüklemezler. Oysa birincil sevgi dili armağan almak olan kişiler kendilerine gelen her hediyeyi özenle saklar. Bu kişiler tebrik kartlarını, mektupları, fotoğrafları dahi muhafaza eder, hatta buruşmuş hediye paketleri ve jelatinleri bile atmaya kıyamazlar.

 

Armağan alan kişileri unutmazlar; kim ne almış, ne zaman almış hepsi zihinlerinde kayıtlıdır. Çevremize baktığımız zaman bazı insanların kendilerine gelen güzel sözleri bile özel defterlerine yazdıklarını görürüz.

 

Bu kişiler doğum günleri gibi özel anları sevdikleriyle kutlamak isterler. Üstelik öyle maddi değeri çok yüksek hediyeler de beklemezler. Kendilerine yazılmış güzel bir yazıyı, bahçeden koparılmış bir çiçeği ya da hatıra defterine çizilen bir resmi büyük bir mutluluk ile kabul ederler.

 

Onlar sevgiyi ve verilen değeri ancak bu şekilde hissedebiliyorlar. Hatta bazı durumlarda somut bir hediye yerine sevdiklerinin varlığını hediye olarak isterler. Buna en çok örnek, doğum yapmış bir bayanın eşine “Hiçbir yere gitme, bana çiçekte almanı istemiyorum, tek istediğim yanımdan ayrılmaman.” Diyerek eşinden kendi varlığını hediye etmesini istemesidir.

 

“Yaşamın tadını anlamak için; DUR BAK DİNLE?”

Mustafa Kılınç

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

YAZARA AİT TÜM YAZILAR

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım