• 1093
  • 0

Binali Bey'in Oğlu Cam Filmi İşine Mi Girmiş?

Anadolu’da bir tabir vardır; 

 

“Allah sevdiği kulunun eşeğini önce kaybettirir, sonra da buldurup sevindirirmiş” diye.

 

Tövbeler tövbesi olsun; AKP iktidarı her zaman yaptığı gibi kendisini bu ülkenin, bu milletin Allah’ı gibi davranıyor. Diyeceksiniz ki nereden çıkardın, ne alakası var?

 

En son cam filmi hususunda yaşadık aynısını; ondan önce MTV zammında başımıza geldi. Hükümette bir kanat ki ekonomi kurmayları; kara delik gibi büyüyen bütçe açığına derman olsun diye bazı uygulamalarda (zamın adı uygulama olsun) bulunuyor.
Bkz: MTV artışı ve cam filmi cezaları.

 

Bu yaptırımlar sonrası halkta bi homurtu başlayınca (ki hiç takmazdık önceleri, homurdayıp susar, sineye çekerdik) duruma Erdoğan el atıyor. Tabi hop yapılan vergi artışları geri alınıyor, koyulan yasaklar ortadan kaldırılıyor. Birileri (ki o birileri de o Bir’e bağlı) vatandaşın ekmeğine göz dikiyor, o Bir de süpermen gibi koşup durumu düzeltiyor. Yani önce eşeğimizi kaybettiriyorlar sonra bulduruyorlar.

 

Üstelik bu denklemde müthiş bir teveccüh kazanıp, oy depolarını arttırıyorlar. Hem insanların içine korkuyu işle hem de umut ol! Hem sopala hem de ben olmazsam sıra dayağı yersiniz de, sonra kurtarıcı ol. İyi bir taktik.

 

Şimdi buradan soruyorum; hiç zaman vermeden cam filmi yasak dediniz onca ceza kestiniz. Çoğu kişiye de apar topar söktürdünüz. Şimdi muhtemelen serbest edip ya da standart getirerek ruhsata işleme şartı (ki onun da harcı olacak) koyacaksınız.

 

Bu cezalarını ödeyen insanlar cezanın ödendi makbuzuyla varıp parasını geri alabilecek mi? Hayır.

 

Cezadan kaçıp standart cam filmini söktürenlerin zararı karşılanacak mı? Hayır. Zaten imkansız.

 

Tamam kaybettirdiğiniz eşeği yine bulduracak, sevindireceksiniz de... eşeği eski haliyle bulabilecek miyiz? Hayır.

 

Hal buyken; “Binali’nin oğlu cam filmi işine girmiş; sökümünden ayrı para, tekrar takımından ayrı para alan istasyonlar açmış” esprisini yapsak yeri hani.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

YAZARA AİT TÜM YAZILAR

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım