• 1354
  • 0

Lanetli pay talebi

Bizim yüklemli düşünce, hassasiyetimizin işaretlendiği...

Tüm anlamlar! (Devlet,Millet,Vatan,Siyaset, İddia, İdeal, Doğruluk, Dürüstlük, İyi, Güzel, Hak, Hukuk, Hakkaniyet, Adalet, Demokrasi, Emek, Özgürlük, Haram, Helal, Kul hakkı, Vs...)

Haramzadelerin elinde değişip, dönüşüp, bambaşka bir şey olmuştur.

Buna rağmen bilinmez bir iştiyak,yönelimiyle... Bu anlamlardan vazgeçemiyoruz.

Çok farklı bir arzumuz var. Ne olursa olsun bu anlamlar... Bizimdir, bizde olmalıdır. Ne yapıp, edip onları geri almalıyız.

İyide o anlamlar, yoğun bir tahribata uğradı, garip ve garabet bir hal aldı.

Bizdeki anlamıyla ordaki anlamı arasında dağlar kadar fark var. Olsun, onlar "bizim ilk aşkımız" gibi hala içimizde barınır, diyoruz.

Geri alınca bizde durup,durmayacağı da mechul...

Hiç bir şey caydırmıyor bizi... İstiyoruz. İşte bu hal bence,''lanetli pay'' talebidir. Bir diğer adı: zahmetli ve marazlı milliyetçilik argüman kurgusudur.

Yaban eller de,haramzade zihniyetlerde doyumsuz ve tatminsiz bir gerçek'le hemhalolup, değişip, dönüşmüşlerdir. Yeniden eski hallerine dönüşmeleri getiri, götürü hesabında çok ince elenip, dokunacak durmdadır. Belki de kullanım tarihleri geçmiştir. "Fabrika ayarlarına dön" tuşuna basmakla ayar yüklemesi zordur. Olsun bahsi, bir züğürt tesellisidir. Tabi ki ,bence! "Dün dünle gitti yeni şeyler söylemek lazım,cancazım."

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

YAZARA AİT TÜM YAZILAR

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım