Zeytinburnu'nda yük gemisi karaya oturdu !

Son Güncelleme: 04 Şubat 2018 Pazar 15:10

İstanbul ilinde etkili olan şiddetli fırtına nedeni ile bir yük gemisi Zeytinburnu'nda sahile vurdu. Kamboçya bandıralı olan geminin, mürettebatı tarafından 2015 senesinde terk edildiği öğrenildi.

Zeytinburnu ile Bakırköy açıklarında demirli olan ve sahibinin borçları nedeni ile 3 sene evvel terk edildiği öğrenilen Kamboçya bandıralı Tallas Phnompenh isimli gemi, İstanbul'da etkili olan kuvvetli lodosta sürüklenerek, Zeytinburnu sahilinde karaya çarptı. 

Olumsuz hava şartları sebebi ile kurtarma çalışmaları henüz yapılamayan geminin sabaha karşı sürüklenmeye başladığı dile getirdi.

Kum iskelesi olarak bilinen bölgede sahile vuran geminin, sürüklenme anında denizde bulunan diğer gemilere çarpmaması muhtemel bir faciayı da önledi. Geminin yakıt tankının boş olması sebebi ile yakıt sızdırma ihtimalinin de olmadığı öğrenildi.

​2015 senesinde mürettebatı tarafından terk edilen ve bu süre zarfında Zeytinburnu açıklarında demirli olan geminin geçen yıl da yan yattığı ve Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü ekipleri tarafından kurtarıldığı açıklandı.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım