Yine olmadı Soyağacı... e-devlet soyağacı sorgulamada skandal !

Son Güncelleme: 15 Şubat 2018 Perşembe 15:58

Yoğunluk sebebi ile erişimine kısa bir zaman ara verilen e-devlet soyağacı sorgulama sayfası tekrar aktif hale getirildi. Yine yoğun ilgi gösterilen sorgulama uygulamasında 1800’lü senelerde doğanların birçoğu için soyadı ve ‘sağ’ bilgisi verildiği dikkatleri çekti.

İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve e-devlet üzerinden erişilen Alt Üst Soy Belgesi’ne göre 1844 senesinde doğan bir vatandaş sağ olarak görülüyor. Bu durum ise vatandaşlar tarafından sosyal medyaya taşındı.

Sosyal medyada yayılan gönderiden sonra e-devlet'e giren vatandaşlar, aynı sorunun kendilerinde de görüldüğünü yine sosyal medyadan paylaşarak duyurdu.

1800’lü yıllarda doğanın sağ olarak gösterilmesinin yanı sıra sistem üzerinde aynı yıllarda doğan kişilere soyadı verilmesi de dikkatleri çekti. Soyadı Kanunu ise 1934 yılında yürürlüğe girmişti.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım