Yılın ilk kar haberi o illerden geldi!

Son Güncelleme: 08 Eylül 2017 Cuma 11:16

Hava sıcaklıklarının tüm yurtta yükselişe geçmesi beklenirken, yurdun yüksek kesimlerinden soğuk ve kar haberleri gelmeye başladı...

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, eylül, ekim ve kasım ayında sıcaklıkların ortalamanın üzerinde seyredeceğini ve yağış oranlarının ciddi bir biçimde azaldığını ifade ederken, Erzurum ve Rize'den yılın ilk karı düştü, soğuk hava en çok çobanları etkiliyor.

Hava sıcaklıklarında yaşanan ani düşüşler Erzurum ilinin yüksek kesimlerinde kar yağışına dönüştü. Tekman ilçesi Gavur Dağlarındaki göçerler, kar karşısında büyük bir şok yaşadılar. Küçükbaş hayvanlarını yaylada otlatan göçerler kar yağışının ardındanı beyaz örtüyle kaplanan merada soğuk karşısında oldukça zorlandı.

Türkiye'nin en yüksek dağlarından olan 3932 rakımlı Kaçkar Dağı'na da kar yağdı. Sabah saatlerinde etkili olan kar yağışı ile Kaçkar Dağı beyaz örtüye büründü. Gelen yerli ve yabancı turistler gördükleri manzara ile şok olurken, Kavron Yaylası’na gelen turistler bu anın tadını çıkardılar.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım