Yılbaşının vazgeçilmezleri de sokakta yerlerini aldılar

Son Güncelleme: 01 Ocak 2018 Pazartesi 14:46

Karaköy'de cüppeleri ve uzun sakalları ile dikkat çeken bir grup "tebliğci", yeni yıla dakikalar kala üzerinde "Yılbaşı ve Müslümanlar" yazılı olan bildirileri vatandaşlara dağıttılar.

İstanbul Karaköy'de cüppeleri ve uzun sakalları ile dikkatleri çeken bir grup "tebliğci", yeni yıla dakikalar kala üzerinde "Yılbaşı ve Müslümanlar" yazılı olan bildirileri vatandaşlara dağıttı. Bir süre vatandaşlarla sohbet eden grup daha sonra bölgeden uzaklaştı.

Yeni yıla dakikalar kala Beyoğlu'nda da bir grup, vatandaşlara Noel ve yılbaşı kutlamalarına karşı broşür dağıttı. Karaköy'de bildiri dağıtan grup daha sonra kutlamaların yasaklandığı İstiklal Caddesi'nde de bildiri dağıttı. Broşür dağıtan bir kişi, 

"Noel gecesinin ve Milli Piyango'nun tehlikeli olduğunu Allah'ın ayetleriyle, Peygamberimizin hadisleriyle anlatmaya çalışıyoruz. Teşekkür edenler var" dedi.

Grup, bildiri dağıtırken, çevredekilere Yılbaşı kutlaması aleyhinde konuşma yaptı.

Konu ile alakalı bir vatandaş şu yorumu yaptı:

"Hırsızlık, yolsuzluk ve rüşvet, ve en büyük günahlardan sayılan yetim hakkı yemeyle ilgili de bildiri dağıtabilirler ise ben bunların samimi müslüman olduklarına o zaman inanırım, yoksa benim gözümde kedicikleri üzerinde fındık kıran Adnan Oktar, uyuşturucu imalathanesi ortaya çıkan Ali Kalkancı veya bir diğer vazifeli Müslüm Gündüz'den fakları yoktur..."

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım