Yılbaşı Tebliğcilerine polis yasağı

Son Güncelleme: 28 Aralık 2017 Perşembe 10:35

“Tebliğ Cemaati” diye de bilinen grubun üyeleri, yılbaşı öncesinde Taksim ve İstiklal Caddesi'nde Noel ve yılbaşı kutlamalarına karşı broşür dağıttılar. Polis ekipleri dağıtıma izinsiz olduğu gerekçesi ile izin vermedi.

İstiklal Caddesi'nde cüppeleri ve uzun sakalları ile dikkatleri çeken ve 'Tebliğ Cemaati' olarak bilinen bir grup, Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi'nde Noel ve yılbaşıkutlamaları karşıtı broşür dağıttı. Broşürleri gören polis ekipleri dağıtım yapanlardan izin belgesini istedi. İzin belgesi olmayan kişilerin dağıtım yapmasına polis ekipleri izin vermedi.

Dağıtılan broşürde,

“Noel ve yılbaşı İslami ve milli değildir. Türkiye’ye her fırsatta düşmanlık yapan batılıların yaşam tarzıdır. Milletimizi içten ve dıştan bölmek isteyen Ümmeti Muhammed’in birliğini, bütünlüğünü bozmaya çalışan batılıların kutladıkları yılbaşı ve Noel’i bizim de sevinç içinde kutlamamız doğru bir davranış olmadığı açık bir gerçektir” ifadelerine yer verildi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım