Yaz saati uygulaması için karar verildi...

  • 2052
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 28 Ekim 2017 Cumartesi 07:09

Bakanlar Kurulu tarafından, saatlerin bir saat ileri alınması ile başlatılan yaz saati uygulamasının devam ettirilmesi kararlaştırıldı.

Gün ışığından daha fazla yararlanmak için yaz saati uygulanması hakkında karar, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı ve yürürlüğe girdi. 

Bu karara göre, Bakanlar Kurulu kararı uyarınca bütün yurtta saatlerinin bir saat ileri alınması ile başlatılan yaz saati uygulamasının devam ettirilmesine karar verildi. 28 Ekim 2018 Pazar günü saat 04.00’ten itibaren bütün yurtta saatlerin bir saat geri alınmasının kararlaştırıldığı bildirildi.

Bakanlar Kurulunun 7 Eylül 2016'da aldığı kararda, 27 Mart 2016 tarihinde saat 03.00'te saatlerin bir saat ileri alınması ile başlatılan yaz saati uygulamasının her sene ve yıl boyu sürdürüleceği belirtilmişti.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım