Yaşamını yitiren oyuncu Süreyya Küçük Kimdir?

Son Güncelleme: 30 Mart 2018 Cuma 08:56

Felaket Tellalı lakaplı şarkıcı Onur Akay, 4 gündür yoğun bakımda olan oyuncu Süreyya Küçük’ün ölüm haberini verdi. Peki, Süreyya Küçük kimdir? İşte ayrıntılar…

Beyin ve göğüs kanseri tedavisi gören 57 yaşındaki oyuncu Süreyya Küçük, tedavi gördüğü hastanede hayata gözlerini yumdu. Ünlü sanatçının ölümü, beraberinde Süreyya Küçük kimdir sorusunu da getirdi. İşte ünlü oyuncunun yaşam öyküsü.

Onur Kaya, “Maalesef bugün saat 14:00’da kaybettik. 4 gündür yoğun bakımda olan 57 yaşındaki oyuncumuz, yaklaşık 1 ay önce beni aramış ve tedavisi ile ilgili maddi sıkıntılar yaşadığını söylemiş, “Tiyatro salonlarını ücretsiz verirlerse, bende oyunumu oynar ve tedavim için gerekli parayı kazanırım.” demişti. Nur içinde yatsın.” Sözleri ile Süreyya Küçük’ün ölümünü twitterdan bu şekilde duyurdu.

SÜREYYA KÜÇÜK KİMDİR?

Sanat dünyasının usta tiyatrocusu olarak hafızalara kazınmış ve pek çok önemli projede başarılı performansları ile isminden söz ettirmiş olan Süreyya Küçük aynı zamanda pek çok sinema ve dizi projesinde de seyircisi ile buluşmuştur.

Kendi yazıp yönettiği “Uyanış” adındaki tiyatro oyunu ile binlerce seyirci ile buluşan Süreyya Küçük en son “Al Karısı” isimli bir korku filminde oynamıştır.

Profesyonel oyuncu olan Süreyya Küçük'ün uzun bir süredir üç ayrı kanser türü olan beyin, göğüs ve kemik kanseri hastalığı ile mücadele ettiği biliniyordu. Süreyya Küçük 57 yaşındayken vefat etti.

Süreyya Küçük için yarın saat 11.30'da Kartal Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi'nde tören düzenlenecek.

Onur Akay Kimdir?

Türk sanat müziği ses sanatçısı, bestekar, şair, yazar, sunucu ve oyuncu kimlikleri ile bir çok başarıya imza atan Onur Akay, 28 Nisan 1977 tarihinde, Ankara ilinde doğdu.

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Türk Musikisi Nazariyatı bölümünü 6 yıl okuduktan sonra Haliç Üniversitesi Türk Musikisi Ses Eğitimi bölümünü tamamlayan Onur Akay, Prof. Dr. Alâeddin Yavaşça, Süheyla Altmışdört ve Nevin İnam Karındaş gibi dönemin en önemli hocalarından musiki dersleri aldı.

 

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım