Yabancılar Google'da Türkleri böyle arıyor!

Son Güncelleme: 10 Mart 2018 Cumartesi 13:42

Yabancıların, Google'da Türkiye ve Türkler ile alakalı araştırmalarında en çok neleri merak ettikleri ve araştırdıkları meydana çıktı. İşte Yabancıların Türklerle alakalı merak ettikleri.

Sizce Yabancılar Türkleri Google'da nasıl arıyor? Bu sorusunun cevabını  hiç düşündünüz mü? 'Turkish people (Türk insanı)' yazıldığında çıkan sonuçlara bakıldığında, listenin ilk sırasında 'Turkish people characteristics (Türk insanının karakteristiği)' tanımı yer almakta. İşte Google'da Türkler ile alakalı en çok arama yapılan sözcükler ve ifadeler.

Dünya tarafından, Türkiye, Google'da ne şekilde ve hangi kelimeler ile arıyor? Türkiye'ye ve Türklere ilişkin ilk sırada bulunan arama 'Turkish people characteristics (Türk insanının karakteristiği) ifadesi oldu.

İşte Türkler ile alakalı en çok yapılan aramalar:

-'Turkish people genetics (Türki insanı genetikleri)'

-'Turkish culture (Türk kültürü)' de var.

- 'Turkish special forces maroon berets (Türk bordo bereliler)'

- 'Turkish military force (Türk askeri gücü)'

TÜRKİYE'NİN, FACEBOOK TANIMI İSE GOOGLE'A 'WHY' YAZINCA İFŞA OLDU!

Ayrıca, geçen senelerde gündeme gelen bir haberde, Google arama önerisi Facebook'ta bazı kullanıcıların ortak bir problemden muzdarip olduğunu meydana çıkarmıştı.

Google’da, arama yapılırken ilk girilen kelimelere göre size en çok yapılan aramaları baz alarak öneriler yapıyor. Genel olarak işlevsel olan bu uygulama ara sıra can sıkıcı gerçekleri de ortaya koyabiliyor.

İngilizce soru kelimesi olarak arama kutucuğuna "Why" (Neden) yazıldığında çıkan önerilerde ilk sırayı şu alıyor: "Why do Turkish people add me on Facebook?" yani "Türkler neden beni Facebook'ta ekliyor?"

Bu öneri sayesinde, bir çok Facebook kullanıcısının aynı sorundan şikayet ettikleri neticesinde varıldığı ifade ediliyor.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım