Uzmanlar uyardı! En soğuk günler geliyor!!!

Son Güncelleme: 20 Kasım 2017 Pazartesi 08:35

Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü, İstanbul ilinde dün öğleden sonra başlayan, bu gece saatlerine kadar sürmesi beklenen kuvvetli sağanak yağışlara karşı vatandaşları dikkatli olması yönünde uyardı.

19 Mayıs Üniversitesi Meteoroloji Mühendisliği Bölümü'nden Yrd. Doç. Dr. Abdullah Kahraman,

"Doğu Avrupa'dan Balkanlar'a, oradan da Türkiye'ye sarkacak kutupsal hava kütlesi ile birlikte bu hafta sıcaklıklar tüm yurtta mevsim normallerinin altına düşüyor" dedi. 

Pek çok bölge için sezonun şimdiye kadarki en soğuk havasının yaşanacağını ifade eden Kahraman,

'Kış lastikleri kullanılacak bir hava, insanları kapalı mekanlara kapatacak, salgın hastalıkları artırabilecek bir hava' uyarısında bulundu.

Yarın İstanbul'da en yüksek sıcaklık 11, en düşük sıcaklık 6 dereceye kadar inecek. Çarşamba gününden itibaren ise sıcaklıklar toparlıyor ve 15 dereceye kadar çıkıyor.

HEMEN HER YERDE KAR

Alınan haberlere göre, soğuk hava kütlesi ile beraber yağışın da geleceğini belirten Kahraman,

"Kıyılar, batı bölgeler ve güneydoğu hariç hemen her yer kar görecek. Yağış miktarı İç Anadolu ve kısmen Ege'de az, Marmara, Akdeniz, Karadeniz ve Doğu Anadolu'da mevcut kuraklığı kıracak kadar olmasa da fazla. Karadeniz ve Akdeniz kıyılarında rüzgar zaman zaman kuvvetli. Bu soğuk ve yağışlı havanın ardından ise bir müddet kuru bir döneme giriyoruz. Ay sonunda sıcaklıkların mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi muhtemel" açıklamasını yaptı.

İstanbul'da bu gece baslayacak yağmurun salı günü ilk saatlere kadar aralıklı olarak süreceğini ifade eden Yrd. Doç. Dr. Abdullah Kahraman, "Sıcaklıklar hissedilir derecede azalacak. Yarın sabah yani salı sabahı şehir merkezi 6-7 dereceyi görebilir" dedi. Salı gününden itibaren ise sıcaklıklar toparlıyor ve çarşamba günü 15 dereceye tekrar çıkıyor.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım