Usta oyuncu Ercüment Balakoğlu vefat etti. Ercüment Balakoğlu kimdir?

  • 1383
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 24 Mart 2018 Cumartesi 13:27

Usta oyuncu Ercüment Balakoğlu vefat etti. Ercüment Balakoğlu kimdir? Ölümünün sebebi ne? Hayat hikayesinde neler var? İşte Usta oyuncu Ercüment Balakoğlu hakkında ayrıntılar.

Geçtiğimiz sene Ercüment Balakoğlu’na kanser teşhisi koyulduğunu felaket tellalı lakaplı Onur Akay sosyal medya hesaplarından duyurmuştu. Acı haberi veren de yine ol oldu. Usta oyuncu Ercüment Balakoğlu vefat etti. Ercüment Balakoğlu kimdir?

Onur Akay sosyal medya hesabından dün yaptığı açıklamada Çocuklar Duymasın dizisinde Dursun karakteri ile herkesin gönlünde taht kuran, usta sinema ve dizi oyuncusu Ercüment Balakoğlu'nun yaşamını yitirdiğini ifade etti. Değerli oyuncunun, dil kanseri ile savaştığını ve 28 Ağustos 2017'de hastanede tedavi görürken kendisi ile görüştüğümde, “beni kimse aramıyor” diye dert yandığını dile getiren Akay, kendisinin paylaşımı yapınca basında haber olduğunu ve tüm hayranları ve meslektaşlarının onu ziyarete giderek onu çok mutlu ettiklerini belirtti ve nur içinde yat büyük usta diyerek sözlerini tamamladı.

ERCÜMENT BALAKOĞLU KİMDİR?

1973 senesinde Zonguldak ilinde hayata gözlerini açan Balakoğlu, Türk sinemasında boy gösteren ve dizilerde oynayan Balakoğlu ayrıca seslendirme sanatçısıdır. 2013 senesinden bu yana İstanbul Temaşa Tiyatrosu ile çalışmakta olan Ercüment Balakoğlu 71 yaşında hayatını kaybetti.

 

FİLMOGRAFİ

2009-2011 – Papatyam
2009 – Dersimiz: Atatürk
2000 – Renkli-Türkçe (Muhteşem)
1998 – Güneşe Yolculuk
1997 – Mektup (Seslendirme)
1994 – İhanet Çığlıkları
1994 – Aptallık Rekoru
1993 – Danimarkalı Gelin
1990 – Çılgın Aşıklar

 

 

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım