Tüfenkci uyardı: Çiftlik Bank benzeri 11 girişim daha var!

Son Güncelleme: 16 Mart 2018 Cuma 12:17

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Türkiye’nin gündeminden düşmeyen Çiftlik Bank ve Uber - taksici gerilimi ile alakalı açıklamalarda bulundu.

 

Bakan Tüfenkci, Çiftlik Bank’a benzer 11 girişimin daha olduğunu ve incelemenin devam ettiğini ifade etti. Ayrıca Tüfenkci, Uber gerilimi ile alakalı olarak da Uber temsilcileri ile taksicileri aynı masada buluşturacaklarını belirtti.

Türkiye’nin sıcak gündeminden hiç düşmeyen Çiftlik Bank ve UBER ile alakalı Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci önemli açıklamalar yaptı.  ÇiftlikBank ili alakalı soruşturmanın bittiğini ve konunun Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'na intikal ettiğini hatırlatan Tüfenkci, bu yapıya benzer 11 girişimin daha olduğunu ve incelemenin çok kısa bir zamanda biteceğini ifade etti. Kara para aklama yönünden de MASAK’ın inceleme yapması için müfettişlerin talepleri olduğunu söyleyen Tüfenkci, vatandaşları uyardı.

Sanal âlemde kâr vaat eden bu yapıların neye göre kar ettiğine vatandaşların dikkat etmesi gerektiğini belirten Tüfenci, karşılığında bir teminat var mı, mal var mı? Vatandaşlarımızın hayatın olağan akışı, ticaretin genel seyri dışında büyük kâr vaat ederek toplanan paralara, ticarete her zaman şüpheyle yaklaşmaları gerekir. Şüphelendiklerinde de şikâyette bulunmalarını istiyoruz.” Dedi.

Bu arada Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın, İstanbul ilindeki Uber-taksici gerilimini çözmek için araya girdi. Bakanlık, gelecek günlerde Uber temsilcileri ile taksicileri aynı masada buluşturacak. Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Uber’in vatandaşta bir karşılık bulduğunu, taksici esnafının öncelikle kendini 'check' etmesi gerektiğini ve vatandaşın neden Uber’i tercih ettiğini yi analiz etmesi gerektiğini ifade etti ve önümüzdeki günlerde tarafları dinlemek istiyoruz” diye ekledi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım