Trump'tan yine ilginç bir tweet: Sıkı giyinin!

Son Güncelleme: 29 Aralık 2017 Cuma 14:05

ABD'yi etkisi altına alan dondurucu soğuklardan sonra Trump yine ilgin çıkışlarından birini daha yaptı.

ABD'nin kuzeyini ve Kanada'yı etkisi altına alan ve ülkenin doğu kıyısında da hissedilen dondurucu soğuklar, hayatı olumsuz bir şekilde etkiledi. Minnesota eyaletinde hava sıcaklığı eksi 37'ye düşerken Pennsylvania'da ise kar yağışında son yılların rekoru kırıldı. Eyalete son birkaç günde düşen kar kalınlığı 1.5 metreye ulaştı. 

Yetkililer, kutuplardan gelen soğuk hava dalgası ve don tehlikesine karşı halka uyarıda bulundu.

ABD Başkanı Trump ise dondurucu soğuk uyarıları ile alakalı Twitter hesabından ilginç bir paylaşım yaptı. Trump,

"Doğu kıyısında en soğuk yılbaşı gecesi yaşanabilir. Belki de bu güzelim küresel ısınmanın birazını kullanabiliriz. Küresel ısınmaya karşı diğer ülkeler değil bizim ülkemiz trilyonlarca dolar ödeyecekti. Sıkı giyinin!" ifadelerini kullandı.


AP ajansı da bu tweet'le ilgili haberinde "Ancak Trump iklim ve hava koşullarının farklı olduğuna değinmedi. Hava koşulları bir bölgede daha kısa süre hakim olan atmosfer şartları anlamına gelir, iklim ise bir bölgede uzun süre boyunca gözlenen koşullardır" ifadeleriyle Trump'ı eleştirdi ve küresel ısınmanın daha küresel ve ciddi bir durum olduğunun altını çizdi.

Küresel ısınmanın varlığını kabul etmeyen Trump, ABD'nin BM Paris İklim Anlaşması'ndan çekildiği açıklamıştı.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım