TRT spikerinden sehven açıklaması

Son Güncelleme: 29 Ocak 2018 Pazartesi 08:41

TRT spikeri Tuğba Dalkılıç canlı yayında 'Terör örgütü PKK sivillere bu noktadan saldırıyordu' yerine kazara 'TSK sivillere işte bu noktadan saldırıyordu" dedi. TRT, canlı yayın kazası sonrasında açıklama yaptı. Spiker Dalkılıç da Twitter'da yaptığı açıklamada kazara söylediğini ifade ederek özür diledi.

TRT AÇIKLAMA YAPTI: CANLI YAYIN KAZASI

TRT Haber'in konu ile alakalı yapılan açıklamada şu ifadeler kullandı:

"28.01.2018 tarihinde (bugün) Türk Silahlı Kuvvetleri’nin ÖSO ile birlikte Zeytin Dalı harekâtı çerçevesinde Burseya Dağı’nı ele geçirmek için başlattığı operasyon TRT Haber kanalında başarılı bir şekilde izleyicilerimize ulaştırılmıştır. Operasyonun yapıldığı Burseya Dağı’ndan canlı görüntülerle aktarılan yayın sırasında ekranda olan spikerimiz, bağlantı yaptığı muhabirimiz Bülent Çulcuoğlu’nun ifadelerini canlı yayının vermiş olduğu heyecanla yanlış aktarmıştır. Bu istenmeyen bir canlı yayın kazasıdır.

Yaşanan bu üzücü hatanın ardından spikerimiz derhal ekrandan çekilmiş, yerine yeni bir arkadaşımız görevlendirilmiştir. Ayrıca söz konusu spikerimiz hakkında gerekli inceleme başlatılmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurur ve yaşanan bu hata nedeniyle özür dileriz."

SPİKER DALKILIÇ DA ÖZÜR DİLEDİ

 
TRT spikeri Dalkılıç, Twitter'dan yaptığı bir açıklama ile bahsi geçen ifadeleri yanlışlıkla söylediğini belirterek özür diledi. Dalkılıç, Twitter’da,

“Bugün TRT Haber ekranlarında yaptığım canlı yayın sırasında, ‘terör örgütü PKK Burseya tepesinden sivilleri vuruyor’ diyecekken sehven TSK dedim. Tamamen yayın heyecanıyla yapılmış bir hataydı. Kamuoyundan çok özür diliyorum” ifadelerini paylaştı.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım