Tansu Çiller CHP'den davet alacak!

Son Güncelleme: 17 Kasım 2017 Cuma 11:31

CHP, 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü’nde Ankara ilinde 25 bin kişilik kadın buluşmasına hazırlanıyor. Arena Spor Salonu’nda gerçekleştirilecek buluşmaya içlerinde eski Başbakan Tansu Çiller’in de olduğu alanında ilk olma özelliği taşıyan hayattaki tüm seçilmiş kadınlar davet edilecek.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), kadınların seçme seçilme hakkını kazandığı ve Dünya Kadın Hakları Günü olarak kutlanan 5 Aralık tarihinde Ankara Arena’da büyük bir kadın buluşması için harekete geçti. “Hakkım var” sloganı ile yapılacak buluşmaya Türkiye’nin ilk kadın Başbakanı Tansu Çiller de davet edilecek.

Alınan haberlere göre; CHP Genel Merkezi Kadın Kolları Başkanlığınca Ankara Arena Spor Salonu’nda organize edilecek programa 81 ilden 25 bin kadının katılması hedefleniyor.

Tüm gün sürecek programa siyasi farklılıklar gözetilmeden bugüne kadar seçilmiş ve ilk olma özelliğini taşıyan tüm kadınlar davet edilecek. Türkiye’nin ilk kadın Başbakanı Tansu Çiller’in de bu kapsamda davet edileceği öğrenildi. Hayatta bulunan tüm kadın bakanlara da davetiye gidecek. Ayrıca ilk kadın valiler, kaymakamlar, belediye başkanı ve kadın muhtarlar da programa davet edilecek.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım