Suikast kurbanı Andrey Karlov Ankara'da anılacak

Son Güncelleme: 16 Aralık 2017 Cumartesi 07:52

Rusya’nın Ankara Büyükelçiliği görevini sürdürdüğü esnada uğradığı suikast sonucunda hayatını kaybeden Andrey Karlov, ölümünün 1. yıl dönümünde Ankara’da anılacak.

Karlov için Ankara ilinde Türk makamları, Ankara’daki diplomatik misyonlar, iş dünyası ile Türk ve Rus sivil toplumunun temsilcilerinin katılımı ile ölüm yıl dönümü olan 19 Aralık Salı günü anma töreni yapılacak. 

Karlov, 19 Aralık 2016 tarihinde Ankara Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde Çankaya Belediyesi ve Rusya’nın Ankara Büyükelçiliği işbirliği ile gerçekleştirilen “Gezgin Gözüyle Kaliningrad’dan Kamçatka’ya Rusya” konulu fotoğraf sergisinin açılış konuşmasını yaptığı sırada polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş tarafından gerçekleştirilen suikast sonucunda jayatını kaybetmişti.

PİYANİST İDİL BİRET, KARLOV ANISINA RESİTAL SUNACAK

Rusya'nın Ankara Büyükelçiliği’nde yapılacak anma töreninde ilk olarak saat 16.30’da büyükelçilikteki Andrey Karlov anıtına çelenk konulacak. Daha sonra Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Aleksey Yerhov, Rusya Devlet Duması Bağımsız Devletler Topluluğu, Avrasya Entegrasyonu ve Yurttaşlarla İlişkiler Komisyonu Başkan Yardımcısı Umakhan Umakhanov, Rus Diplomatlar Konseyi Başkaı İgor Halevinskiy ile Türkiye’den bir temsilci konuşma yapacak. Daha sonra saat 17. 15’te Türk Devlet Sanatçısı piyanist İdil Biret, Karlov anısına  bir resital sunacak.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım