Stephen Hawking yine korkuttu: Felakete sürükleniyoruz!

Son Güncelleme: 08 Kasım 2017 Çarşamba 08:53

İnsanoğlunun 2600 yılına kadar yok olabileceği uyarısını yapan dünyaca ünlü İngiliz fizikçi Stephen Hawking, artan nüfus ve enerji talebinin gezegeni felakete sürükleyeceğini ifade ederek Dünya’nın alev topu haline gelebileceğini ifade etti.

Çin’in başkenti Pekin’deki Tencent WE Zirvesi’ne video konferans yolu ile bağlanan Hawking, insanların faciadan kurtulmak için hayata uygun başka bir gezegen bulması gerektiğini ifade etti. Hawking, dünyalıların varlığını milyon yıl daha uzatmak istiyorlarsa daha önce kimsenin gitmediği yerlere korkusuzca gitmesi gerektiğini belirtti.

HAYAT İÇİN EN UYGUN GEZEGEN

Yatırımcıları, komşu Alpha Centauri Sistemi’ne seyahati öngören Breakthrough Starshot isimli projesine destek vermelerini isteyen Hawking, bu sistemde hayat için uygun gezegenin olabileceğini düşünüyor.

Dünyaca ünlü fizikçi, Breakthrough Starshot projesinin uzay aracının ışık hızı ile yalnızca 20 senede yıldızlara ulaşabileceğini açıkladı.

Konferansta konuşma yapan Breakthrough Starshot projesinin mevcut yöneticisi Pete Worden, 21. yüzyılın ikinci yarısında, Alpha Centauri yörüngesindeki hayata uygun gezegenin ilk görüntülerinin alınabileceğini ifade etti.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım