Saç boyası kullananlar dikkat!!!

Son Güncelleme: 17 Ekim 2017 Salı 12:53

İngiltere’nin başkenti Londra'daki Prenses Grace Hastanesi'nden Profesör Kefah Mokbel saç boyası ile alakalı bir uyarı yaptı.

Alınan haberlere göre, Meme cerrahı olan Prof. Mokbel, saçlarını boyatan kadınların meme kanserine yakalanma oranının % 14 arttığını öne sürdü. Profesör Mokbel, kadınlara senede altıdan fazla saç boyatmama çağrısı yaparken, sentetik boyalar yerine kına, kuşburnu, kırmızı pancarla yapılan boyalardan faydalanmalarını tavsiye etti.

Mokbel

“Her ne kadar sonuçları konfirme etmek için daha fazla araştırmaya ihtiyaç duysak da bulgular saç boyasının meme kanserine katkıda bulunmuş olabileceğini gösteriyor. Kadınlara saç boyasını yılda 2 ile 6'ya çekmelerini ve 40 yaşından sonra düzenli olarak meme muayenesi yaptırmalarını tavsiye ediyoruz” dedi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım