RTÜK Seda Sayan’ı böyle cezalandırdı

Son Güncelleme: 09 Mart 2018 Cuma 15:16

Önceki gün Türkiye’nin gündemine bir anda oturan ve Twittter’da TT olan Seda Sayan’ın “ ne inşaat işçileri var” sözlerine RTÜK’ten büyük bir ceza geldi.

RTÜK, 'Seda Sayan'la adındaki programda inşaat işçilerine yönelik tepki toplayan sözler için kanala en üst seviyeden ceza olan 5 defa program durdurma cezasını verdi.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu'nun bugün yapmış olduğu toplantıda, Show TV'de 5 Mart tarihinde ekranlara gelen "Seda Sayan'la" programının sunucu olan Seda Sayan'ın bahsi geçen ifadelerini ele aldı.

Üst Kurul, Seda Sayanla isimli yayında programın konuğu manken Ece Gürsel'in sperm bankasından çocuk sahibi olmak ile alakalı ifadelerinin ardından, Sayan'ın "Ne gerek var, inşaat işçileri var ya" sözleri sebebi ile kanala en üst seviyeden ceza olan 5 defa program durdurma müeyyidesinin uygulanması kararını aldı.

Ceza, 6112 sayılı Radyo ve Televizyonların Kuruluş ve Yayın Hizmetleri Hakkında Kanun'un 8. maddesinin birinci fıkrasının (f) bendinde bulunan 'Toplumun milli ve manevi değerlerine, genel ahlaka ve ailenin korunması ilkesine aykırı olamaz' hükmünün ihlal edilmesi nedeni ile verildi.

SEDA SAYAN ÇEVİR KAZI YANMASIN MODUNDA

Olayın merkezinde bulunan Seda Sayan ise sözlerinin çarptırıldığını ifade ederek “ne mühendisler ne doktorlar deseydim hiç kimse bir şey söylemeyecekti” diyerek kendini savundu. Ama Seda Sayan’ın özür dilemek yerine yaptığı bu açıklama da büyük tepki aldı. İşte Seda Sayan’ın zeytin yağı gibi üste çıktığı o açıklama:

 

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım