Polisan Boya'nın kurucusu Necmettin Bitlis vefat etti

Son Güncelleme: 24 Ekim 2017 Salı 12:24

Polisan Boya'nın kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Bitlis 89 yaşında vefat etti. Çalışma hayatına 1955 senesinde başlayan Necmettin Bitlis vefatına kadar Polisan Holding Yönetim Kurulu Bașkanlığı görevine devam etti.

Ünlü iş adamı Necmettin Bitlis hayatını kaybetti. Necmettin Bitlis'in cenazesi, 26 Ekim Perşembe günü, Teşvikiye camiinde, öğle vakti kılınacak cenaze namazından sonra Feriköy Mezarlığı'ndaki aile mezarlığında defnedilecek.

Bitlis ailesi 27 Ekim Cuma gününden itibaren 6 gün süresinde taziyeleri Necmettin Bitlis'in Bebek Arifi Paşa Korusu'ndaki evinde kabul ederken, 26 Ekim Perşembe akşamı Necmettin Bitlis için Hilton Bosphorus İstanbul Otel'de mevlit okutulacak.

Necmettin Bitlis Kimdir

1 Aralık 1928'de Malatya'da doğan Necmettin Bitlis, Ticaret Lisesi mezunu olup çalıșma hayatına 1955 yılında bașladı.

Vefatına kadar Polisan Holding Yönetim Kurulu Bașkanlığı görevini sürdüren Necmettin Bitlis aynı zamanda; Polisan Kimya, Poliport, Polisan Tarım, Polisan Yapı, Șark Mensucat Yönetim Kurulu Bașkanlığı, Polisan Yapı Kimyasalları Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini de devam ettirdi.

Ayrıca Malatya Eğitim Vakfı'nın Kurucu Üyesi, Dilovası Organize Sanayi Bölgesi Müteșebbis Heyeti Bașkanı ve TÜSİAD üyesiydi.

50 YIL ÖNCE KURULDU
Temelleri 50 yıl önce atılan Polisan Holding, Boya, Kimya, Liman İşletmeciliği, Gayrimenkul ve Tarım alanlarında faaliyet gösteriyor. 2016 yılında 1.422 çalışanı ile 1.092,3 milyon TL kombine gelir ve 169,8 milyon TL kombine FAVÖK (%15,5 kombine FAVÖK marjı) yaratan Polisan Holding, Borsa İstanbul (BIST)‘de “POLHO” kodu ile işlem görmekte.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım