Okyasun'un bu hali herkesi korkuttu

Son Güncelleme: 12 Eylül 2017 Salı 10:05

Irma kasırgasından sonra Bahamalar'da okyanus suyunun çekilmesi sosyal medyada panik yarattı. Neyse ki korkulan olmadı, çekilen sular, tsunami şeklinde değil, yavaş yavaş yerine geldi.

Bölgede saatte 290 km'yi bulan hızla esen Irma Kasırgası geçtiği her yeri yerle bir ederken, sosyal medyada paylaşılan bir görüntü korkuyu daha da artırdı. Irma Kasırgası'nın etkili olduğu yerlerden biri olan Bahamalar'da okyanus yok oldu. Korkunç kasırganın yarattığı basınç sebebi ile olağanüstü bir hava olayı meydana geldi ve sular çekildi.

Dünyanın en görkemli deniz kıyılarının bulunduğu Bahamalar'da bir adanın çevresindeki okyanusun suyu, saatte 290 km'yi bulan rüzgarın etkisi ile çekildi. Bölgede daha evvel aynı bölgeden çekilmiş görüntülerin de paylaşılması yaşananları göz önüne serdi. Bir videoda ucu bucağı görünmeyen masmavi okyanus görülürken, diğer yanda ise kupkuru çorak bir arazi görülüyor.

Korkunç manzara internette en çok tıklananlar arasına girerken, okyanus suyunun kaybolmasına ilişkin sosyal medyada "tsunami habercisi" yorumları yapılıyor.

Neyse ki korkulan olmadı, çekilen sular, tsunami şeklinde değil, yavaş yavaş yerine geldi

 

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım