Nusret'e çıplak el soruşturması

Son Güncelleme: 01 Şubat 2018 Perşembe 12:40

Newsweek'den alınan habere göre ABD'nin New York şehrinde olan Nusr-Et restoranına soruşturma açıldı. Habere göre, açılan soruşturmanın sebebi ise restoran zincirinin sahibi Nusret Gökçe'nin videolarında eldiven kullanmadan etlere dokunması ve sağlık kurallarını ihlal ettiği iddiası.

Sosyal medyada restoranlarının mutfağında yemek hazırlama görüntüleri ile tanınan Nusret Gökçe'nin başı ABD'deki sağlık otoriteleri ile derde girdi. 

New York Belediyesi Sağlık Departmanı'ndan bir yetkili, Nusret'in videolarından sonra kendilerine gelen şikâyetleri değerlendirerek bir soruşturma yürüttüklerini aktardı. 

Sağlık Bakanlığı'ndan bir yetkili, ABD'deki sağlık kurallarının hazırlanan bir yemeğe çıplak elle dokunmayı yasakladığını ifade etti. Yetkili, bir başka sağlık kuralının ise yemek hazırlarken el ve kollarında mücevher giyilmemesi olduğunu, Nusret'in ise bu kuralı da ihlal ettiğini ifade etti. 

Newsweek, Nusr-Et restoranındaki yetkililerin soruşturmaya ilişkin yanıt vermekten kaçındığını dile getirdi. 

Newsweek haber sitesi, Nusret Gökçe'nin sahibi olduğu Miami'deki diğer restoranda da çekilen bir videoda Gökçe'nin çıplak elle etlere dokunduğunun görüldüğünü yazdı. 

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım