Norveç 2. kez o kadını konuşuyor

Son Güncelleme: 04 Ekim 2017 Çarşamba 10:32

Norveç'te türbanından dolayı saçını boyamayı reddeden kuaföre karşı dava açıp mahkum ettiren Malika Bayan isimli kadın türbanını çıkararak paylaştığı Instagram fotoğrafları ile ülkede 2. kez gündeme oturdu. Bayan " Bugün türbanı savunabilecek durumda değilim" şeklinde konuştu..

Soyadını da 'Faviano' olarak değiştiren Malika, hala inançlı olduğunu ifade ederek,

"Fakat uygulama konusunda bazı çelişkilerim var. Kişisel yaşantımda bir dizi gelişmeler oldu ve türban giymeyi bıraktım. Bugün türbanı savunabilecek durumda değilim. Şimdi kendi yolumu bulmak durumundayım" dedi. 

HERKESİN HAKKINI SAVUNUYOR

Malika, "Daha önce türban hakkı için davalık olurken, davayı kazandıktan sonra türbanı atmak çelişki değil mi?" sorusu kendisine yöneltildiğinde ise,

"Evet ama ben türban kullanmasam da herkesin türban kullanma hakkını savunuyorum" cevabını verdi.

Yeni adıyla Malika Faviano Instagram paylaşımlarına olumsuz tepkilerin yanı sıra birçok da olumlu tepki aldığını dile getirdi.

norveç başörütsünü çıkaran kadın

Başörtüsünü çıkarmayı tercih eden Malika Faviano'nun Instagram paylaşımı
 

OLAYIN GEÇMİŞİ


Olay Norveç'in Bryne kasabasında meydana gelmişti. Norveç yüksek mahkemesi kuaförün itirazını kabul etmeyerek bugün 'dini ayrımcılık' suçundan yaklaşık 10 bin kron (yaklaşık 5 milyar TL) para cezasını onayladı.

47 yaşındaki kuaför savunmasında türbanı 'dini sembol olarak değil kendisini korkutan bir ideolojinin sembolü olarak gördüğünü' ifade etmişti.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım