Muğla'da bir deprem daha oldu: 4.8

Son Güncelleme: 13 Ağustos 2017 Pazar 14:57

Muğla ilinde AFAD ve Kandilli Rasathanesi verilerine göre 4.8 büyüklüğünde bir deprem oldu. Kandilli Rasathanesi depremin merkez üssünü Milas Beyciler olarak açıkladı.

Muğla ilinin Bodrum ve Milas ilçeleri başta olmak üzere çevredeki yerleşim merkezleri bugün öğleden sonra Richter ölçeğine göre 4.8 büyüklüğündeki deprem ile sallandı. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü’nün merkez üssünü Milas'ın, Bodrum sınırındaki Beyciler Köyü olarak saptadığı deprem saat 14.16’da gerçekleşti.

Yerin 5 kilometre derinliğinde oluşan deprem başta Bodrum olmak üzere Muğla ve çevre illerde de hissedildi. Bodrum ve Milas ile yakındaki yerleşim merkezlerinde şiddetli hissedilen deprem ile beraber halk sokaklara fırladı.

Yetkililer ilk tespitlere göre can kaybı ve hasarın olmadığını ifade etti. Kandilli verilerine göre Milas'ta büyüklükleri 1.7 ila 3.1 arasında değişen 5 deprem daha kaydedildi. Milas Beyciler'de son olarak 14.28'de 3.1 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

AFAD haritasında deprem bu biçimde görüldü:

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım