Muğla dün gece deprem paniğini yaşadı!

Son Güncelleme: 23 Kasım 2017 Perşembe 07:29

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsünden alınan verilere göre Muğla'nın Ula ilçesinde 5.0 şiddetinde deprem oldu.

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'nın (AFAD) verilerine göre de aynı deprem 5.0 olarak duyuruldu. Depremden sonra Muğla Valisi Civelek "An itibarıyla ilçede herhangi bir olumsuzluk bulunmamaktadır" dedi. Vatandaşların sokağa çıktıkları görülürken 2 evde de hasar oluştuğu ifade edildi.

Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü'nün internet sitesinde bulunan bilgilere göre, saat 23.22'de merkezi Muğla'nın Ula ilçesi olan 5.o büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Yerin 5 km derinliğinde gerçekleşen depremde ilk bilgilere göre can ve mal kaybı yaşanmazken, vatandaşlar panik yaşadı. Kandilli ilk önce 5.3 olarak duyurduğu depremde verilerini revize edip 5.0 olarak yeniden açıkladı.

AFAD: 5.0 BÜYÜKLÜĞÜNDE

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'nın merkez üssünü Ula İlçesi'nin Arıcılar Mahallesi olarak belirlediği deprem, dün saat 23.22'de gerçekleşti. Yerin 12.19 kilometre derinliğinde meydana gelen deprem, Ula ilçesinin yanı sıra kent merkezi ve çevre ilçelerden de hissedildi. Depremde, ilk belirlemelere göre can ve mal kaybı olmadı.

VALİDEN AÇIKLAMA

Muğla Valisi Esengül Civelek, Ula ilçesinde gerçekleşen deprem nedeniyle herhangi bir olumsuzluk bulunmadığını ifade etti. Vali Civelek, AA muhabirine yapmış olduğu açıklamada, an itibarıyla ilçede herhangi bir olumsuz durumun söz konusu olmadığını belirtti.

Bölgeden 112 Acil Çağrı Merkezine yapılmış herhangi bir arama kaydının da olmadığını vurgulayan Civelek,

"Ula Kaymakamımız tüm mahalle muhtarları ile yaptığı görüşmede şu an için herhangi bir olumsuzluğun bulunmadığını teyit etmiştir." ifadesini kullandı.

30 DAKİKADA 7 ARTÇI SARSINTI

Depremin ardından geçen yarım saatlik süre zarfında bölgede 1.8 ila 3.6 büyüklüklerinde 7 artçı sarsıntı daha kaydedildi.

2 EVDE HASAR OLUŞTU

Depremde iki evde çatlaklar oluştuğu bildirildi.

 

HALK SOKAĞA DÖKÜLDÜ

Deprem sonrasında bazı ilçe sakinleri sokağa çıktı.

Esnaf Melik Önder, AA muhabirine, işlettiği büfede otururken deprem olduğunu belirterek,

"5-10 saniye sallandık ama çok şükür herhangi bir şey yok. Herkese geçmiş olsun." dedi.Önder, deprem anında boş olan sokaklara, ilerleyen dakikalarda bazılarının çıkmaya başladığını söyledi.

Aslı Kabak ise deprem sırasında arkadaşlarının evinde olduğunu dile getirerek, bir anda ayağa kalktıklarını, sallanmaya başladıklarını söyledi. Sarsıntının giderek artmaya başladığını dile getiren Kabak,

"Korktuk, dışarı çıktık. Bir süre sonra tekrar eve girdik. Deprem sanki bir dakika sürdü gibi geldi. Bayağı şiddetli hissettik." diye konuştu.

 

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım