MHP eski vekili Deniz Bölükbaşı yaşamını yitirdi. Deniz Bölükbaşı Kimdir?

  • 1167
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 21 Mart 2018 Çarşamba 09:22

MHP eski Milletvekillerinden, emekli büyükelçi Deniz Bölükbaşı, tedavisinin devam ettiği hastanede 69 yaşında yaşamını yitirdi. Deniz Bölükbaşı kimdir?

Son dakika alınan habere göre Eski büyükelçilerden ve milletvekili Ahmet Deniz Bölükbaşı, tedavi gördüğü hastanede 69 yaşında hayatını kaybetti. Anadolu Ajansı muhabirinin verdiği bilgilere göre, kronik rahatsızlıkları sebebi ile bir süredir Başkent Üniversitesi Hastanesinde tedavisi devam eden Bölükbaşı, sabah saatlerinde vefat etti.

DENİZ BÖLÜKBAŞI KİMDİR?

1949 senesinin 25 Ekim’inde Ankara ilinde hayata gözlerini açan Ahmet Deniz Bölükbaşı, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini başarılı bir şekilde bitirdi. Deniz Bölükbaşı, Dışişleri Bakanlığının merkez teşkilatında farklı kademelerde görevler yapmasının ardından Atina ve Bonn Büyükelçiliklerinde Elçi Müsteşarlığı ve Lizbon Büyükelçiliği görevlerinde bulundu.

Dışişleri Bakanlığı Birinci Hukuk Müşavirliği görevine atanan Bölükbaşı, daha sonra  Başbakan Yardımcısı Dış Politika Başdanışmanlığına getirildi. Cenevre Dünya Ticaret Örgütü nezdinde Türkiye Daimi Temsilcisi oldu.

Bölükbaşı hem 2002 seçimlerinde hem de 2007 seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi tarafından milletvekili adayı olarak gösterildi ve Ankara 2. bölge 1. sıradan milletvekili olma hakkını kazandı. MHP Merkez Yönetim Kuruluna giren Bölükbaşı ilk MYK toplantısında Türk Dünyası ve Uluslararası İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak seçildi.

Milliyetçi Hareket Partisi Ankara Milletvekilliği de yapan Deniz Bölükbaşı, evli ve iki çocuk babasıydı.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım