Meteoroloji açıkladı... 10 derece birden düşüyor

Son Güncelleme: 19 Eylül 2017 Salı 13:15

Meteoroloji Genel Müdürlüğü uyardı... Hava sıcaklığının perşembe günü Marmara ve Kıyı Ege’de, cuma günü ve hafta sonunda yurdun kuzey ve iç kesimlerinde 6-10 derece azalacağı ve mevsim normalleri civarına düşeceği düşünülüyor.

Meteoroloji’den yapılan açıklamada, geçen 2 hafta boyunca yurt çapında, sıcak ve yağışsız hava dalgasının etkisi altında kaldığı ifade edildi. Hava sıcaklıkları mevsim normallerinin 6 ila 12 derece üzerinde seyrettiği anımsatılırken, bazı illerde bugüne kadar ölçülmüş en yüksek eylül ayı sıcaklık rekorlarının kırıldığı belirtildi.

Yapılan son tahmin ve değerlendirmelere göre, hava sıcaklığının yarından itibaren Marmara Bölgesi’nde hissedilir derecede artacağının, diğer bölgelerde önemli bir değişiklik olmayacağının ve ülke genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edeceğinin beklendiği belirtildi.

Ayrıca perşembe günü Marmara ve Kıyı Ege’de, cuma günü ve hafta sonunda ise yurdun kuzey ve iç kesimlerinde hissedilir olmak üzere hava sıcaklığının azalacağı ve mevsim normalleri civarına düşeceği kaydedildi.

Meteoroloji’den yapılan açıklamada, bunun yanından,

"21 Eylül 2017 Perşembe günü Trakya’da sıcaklık azalmasıyla birlikte başlayacak sağanak yağışların; 22 Eylül 2017 Cuma günü yurdumuzun kuzeybatısında (Marmara, Batı Karadeniz, Kuzey Ege ve İç Anadolu’nun kuzeybatısı), hafta sonunda ise ülkemizin kuzeydoğu kesimlerinde (Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusu) etkili olacağı tahmin ediliyor" denildi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım