Melih Gökçek'in ne iş yapacağı belli oldu...

Son Güncelleme: 27 Ekim 2017 Cuma 13:48

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek, Türk Patent ve Marka Kurumuna “İ.Melih Gökçek ar/vr” için marka tescili için başvuru yaptı.

Temmuz ayında gerçekleştirilen başvuru, 5 kategoride yapıldı. Tescil yapılırsa, Gökçek kendi ismi ile radyo, televizyon kurabilecek; eğitim öğretim, satış hizmeti alanında her türlü ürün üretebilecek. Başkaları ise bu isim ile herhangi bir ürünü piyasaya süremeyecek. CHP Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi, Gökçek’in başvurusunu “İstifa sonrası ne iş yapacağı belli oldu” sözleri ile duyurdu.

PARFÜM DE VAR OYUNCAK DA

Başvuru yapılan 9.kategori bilgisayar, telefon gibi elektronik ürünler ile ölçme aletleri alanındaki her türlü ürünü kapsıyor. 16.kategoride peçete, havlu, afiş, poster, kırtasiye ürünleri gibi kağıt ve plastik malzemeden ürünler, ambalajlar yer alıyor. 35.kategoride reklam, pazarlama, internet sitesi, parfüm, kozmetik ürünler, çocuk bahçeleri, parklar ve oyun parkları için oyuncaklar, aşındırıcı ürünler, arı kovanları, perdeler, porselen, yapma çiçek, cips, kahve gibi neredeyse akla gelebilecek her türlü ürün yer alıyor. 38.kategoride radyo ve televizyon yayın hizmetleri. Haberleşme hizmetleri (internet servisi sağlama hizmetleri dahil). Haber ajansı hizmetleri bulunurken, 41.kategori eğitim ve öğretim hizmetlerinin tamamını kapsıyor.  Gökçek, “İ.Melih Gökçek” markasının adına tescilini gerçekleştirirse, sayılan beş kategoride istediği ürün ve hizmeti çıkarabilecek. Ancak başkaları bu adla hiç bir ürün ve hizmet üretemeyecek.

GAZETECİLİĞE DÖNECEK Mİ?

Gökçek, 2013 senesinde katıldığı bir televizyon programında belediye başkanlığından sonra “Allah ömür verirse emekliliğimi yaşayıp mesleğimi yapmak istiyorum” demişti. Gökçek, Gazi Üniversitesi Basın Yayın Yüksekokulu mezunu.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım