Meksika depreminin ardından oralarda şiddetli sallandı

Son Güncelleme: 21 Eylül 2017 Perşembe 09:06

Japonya'da 6,1 şiddetinde deprem meydana geldi. Japonya'dan sonra Avustralya'nın doğusundaki ada ülkesi Vanuatu'da 6,4 ve Endonezya'da 5,7 büyüklüğünde depremler gerçekleşti. Evvelki gün de Meksika 7.1 şiddetinde bir deprem ile sallanmıştı.

ABD Jeolojik Araştırma Merkezi, depremin merkez üssünün, Japonya'nın güneydoğusunda Kamaişi şehrinin 283 kilometre açığı olduğunu belirtti. Depremde can ya da mal kaybı olup olmadığı ile alakalı henüz açıklama yapılmadı. 

Avustralya'nın doğusunda bir ada ülkesi olan Vanuatu'da da 6,4 şiddetinde bir deprem meydana geldiği haberi alındı. Vanuatu Adaları, Pasifik Okyanusu'nda 'Ateş Çemberi (Ring of Fire)' ismi verilen deprem kuşağı üzerinde bulunuyor.

Endonezya'da 5,7 büyüklüğünde deprem oldu. ABD Jeolojik Araştırmalar Merkezi (USGS), merkez üssü Java Adası'ndaki Surabaya kentinin 125 kilometre kuzeydoğu açıkları olan yer sarsıntısının 588 kilometre derinlikte kaydedildiğini açıkladı.

İlk tespitlere göre herhangi bir can ya da mal kaybı yaşanmayan deprem ile alakalı tsunami uyarısı da yapılmadı. Japonya'da 2011 senesinde meydana gelen 9 büyüklüğündeki deprem ve tsunamide, 18 bin kişi hayatını kaybetmiş, binlerce kişi yaralanmıştı.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım