Meksika depreminde ölü sayısı arttı: 248 kişi öldü

Son Güncelleme: 20 Eylül 2017 Çarşamba 06:43

Meksika'nın başkenti Meksika City yakınlarında meydana gelen 7.1 şiddetindeki depremde ölü sayısı 248'e çıktı.Depremde ilk tespitlere göre en az 93 kişinin yaşamını yitirdiği ifade edildi. Yaralı sayısı ise henüz netleşmedi.

Meksika’da dün öğle saatlerinde 7.1 şiddetinde deprem oldu. Depremin merkezinin başkent Mexico City’nin 123 kilometre güneydoğusundaki Puebla eyaletine bağlı Rabosa kasabası. 51 kilometre derinlikteki depremde en az 93 kişi hayatını kaybetti.

Deprem sonucunda çok sayıda bina yıkılırken can kaybının artmasından endişe duyuluyor. Meksika Devlet Başkanı Enrique Pena Nieto, sadece başkentte 27 binanın yıkıldığını açıkladı. Mexico City’deki uluslararası havalimanı geçici olarak kapatıldı. Doğalgaz sızıntılarına karşı vatandaşlar sigara içmemeleri konusunda uyarıldı.

İşte depremin şiddetini gösteren video:

 

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım