Meksika açıklarında 8 şiddetinde deprem oldu. Tsunami uyarı yapıldı!.

  • 1185
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 08 Eylül 2017 Cuma 09:07

Meksika açıklarında 8 şiddetinde bir deprem meydana geldi. Depremden sonra Orta Amerika kıyıları için tsunami alarmı verildi.

ABD Sismik Araştırmalar Merkezi’nden (USGS) alınan verilere göre, Meksika açıklarında 8.0 büyüklüğünde oluştu. ABD Jeolojik Araştırma Merkezi (USGS), merkez üssü Pijijiapan şehrinin 123 kilometre güneybatısındaki depremin 33 kilometre derinlikte kaydedildiğini belirtti.

Pasifik Tsunami Uyarı Merkezi, depremden sonra Meksika, Honduras, Ekvador, Guatemala, Nikaragua, Panama'yı kapsayan bölgede tsunami oluşabileceği uyarısı yaptı. Başkent sakinleri, panik içinde evlerini terk edip sokaklara döküldü.  Depremde can ya da mal kaybı olup olmadığı konusunda henüz bir açıklama yapılmadı.

Başkent Meksiko'da da hissedilen deprem, halk arasında korkuya ve paniğe sebep oldu. Başkent sakinleri, panik içinde evlerini terk ederek sokağa döküldü.

Depremde can ya da mal kaybı olup olmadığı konusunda henüz bir açıklama yapılmadı.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım