Kurban Bayramının en buruk fotoğrafı!

Son Güncelleme: 03 Eylül 2017 Pazar 10:32

Kurban Bayramı'nın 2. günü Kayseri ilinde 5 çocuğundan biri olan kızı ile çöpleri karıştırıp yiyecek arayan anne, yürekleri burktu

Kayseri ilinin Talas ilçesi Mevlana Mahallesi´nde sabah saatlerinde çöpleri karıştıran bir kadın ve yanındaki çocuk dikkatleri çekti. Çöpe atılanlardan yiyecekler seçen kadın görenlere insanlığını sorgulattı.

5 çocuğundan biri olan kızı ile çöp kutularında yiyecek arayan kadın, gün boyu çocukları ile atık yiyeceklerden topladıklarını ve evlerine götürdüklerini ifade etti.

Bu görüntüler Divan şairlerinden  Hayali'nin şu beyitini akla getirdi:

“Cihân – ârâ cihân içindedir, arayıbilmezler
O mâhiler ki deryâ içredir, deryâyı bilmezler”

Cihânı süsleyen, bezeyen (ve onu var eden Yaratıcı,) cihânın içindedir. Herkes onu aramayı bilmez. (Dua ederken bile ellerini ve gözlerini göğe yükseltirler. Oysa o gökte değildir. Onun arşı, yerle göğü doldurmuştur. Ama aynı zaman da cihânın kendisi değildir. Mekânı yoktur. Ama her mekân, O’nun varlığıyla doludur.) Nitekim denizdeki balıklar da denizin ne olduğundan haberdâr değildir. 

Çevremizde, bir adım ötemizde çöpten ekmek bulmaya çalışan insanlar varken, kurban bayramının vazifesi, bereketi ve ibadeti nerede kalıyor? Kurbanın amacı ne? 

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım