Kurban bayramı tatili meselesini Erdoğan netleştirdi

Son Güncelleme: 11 Ağustos 2017 Cuma 17:27

Cumhurbaşkanı Erdoğan gündem ile alakalı açıklamalar yaptı. Erdoğan, Kuzey Kore - ABD gerilimi için "İki ülke arasında kalmayabilir dedi, Kurban Bayramı tatilinin uzaması için de "Turizm açısından isabetli olur" şeklinde konuştu.

Erdoğan'dan 'Kurban Bayramı tatili uzayacak mı? Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak?' sorusuna cevap geldi. Erdoğan konu ile alakalı şu sözleri söyledi:

"Hükümet 10 günü programına aldı. Turizm açısından isabetli olur. Şu anda Antalya yüzde 80'i yakalamış vaziyette bu da turizmdeki açığımızı kapatma fırsatı verir. Salı günü Bakanlar kurulu var hayırlı olur."

Kuzey Kore – ABD gerilimi

Kuzey Kore – ABD gerilimi ile alakalı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan:

"Şu anda dünyada yaklaşık 16 ülke nükleer silahlanmada ciddi bir boyuta ulaşmış durumda. Bunların içerisinde 3 ülke var ki bunların şu anki nükleer silahlanmada ciddi bir gücü var. Temenni ederiz ki bu Amerika-Kuzey Kore arasındaki bu tehditler adeta bir vuruşmaya dönüşmez ve bu, dünyada sadece ikisi arasında kalmayabilir. Daha farklı bir tehdit sürecini de başlatabilir. Burada bir politik neticeye dönüşmek suretiyle noktalanır diye temenni ediyorum." Şeklinde konuştu.

Cilvegöz kapısı yorumu

"Şu anda biz insani yardıma yine varız. O noktada Cilvegözü'nü açık tutacağız ama bunlar gıdadır, ilaçtır, giyim vesaire... Fakat iş silah gibi vesaire, bu tür şeylere, buna tabii bizim yol vermemiz, müsaade etmemiz mümkün değil. İdlib'te ise görüşmelerimiz devam ediyor. Özellikle Milli İstihbarat Teşkilatımız bu konuda gerek Rusya ile bu görüşmelerini sürdürüyor. Bu arada yine İran'la görüşmeler yapılıyor ve İdlib'le ilgili de Moskova görüşmeleri olumlu bir şekilde cereyan etti. Öyle zannediyorum ki Moskova görüşmeleri eğer uygulamada ki Astana filan biliyorsunuz bunlar bunun içinde, güvenli bölge vesaire bunlar da bu değerlendirmenin içinde yer alması halinde İdlib'i süratle çözüme kavuşturacağız diye düşünüyorum."

 

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım