Kurban bayramı tatili belli oldu. İşte karar!

Son Güncelleme: 15 Ağustos 2017 Salı 18:19

Kurban Bayramı tatilinin kaç gün olacağı netleşti. Bakanlar Kurulu toplantısında alınan kararı Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ ilan etti. Böylece Kurban Bayramı tatili 10 gün oldu. Emekli maaşlarının da bayram öncesi ödeneceği söylendi.

Bakanlar Kurulu’nda alınan karar ile Kurban Bayramı 28 - 29 ağustos tam gün, 31 Ağustos perşembe yarım gün idari tatil oldu.

Turizmciler 6 günlük bayram tatiline 28 - 29 Ağustos’un da dahil edilip 10 güne uzatılmasını, böylece turizmde gelirlerin artmasını talep etmişti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da daha evvel yaptığı açıklama:

"10 günlük tatile yeşil ışık" olarak yorumlanmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Şu anda tabii Hükümet, bu 10 günü programına aldı, çalışıyor. Eğer önünde ve arkasında durum hakikaten müsaitse turizm açısından isabetli olur ve gerek iç turizmde, gerekse dış turizm açısından şu anda hareketlenen turizm-mesela bugün itibarıyla Antalya yüzde 80'i doluluk oranı itibarıyla yakalamış vaziyette- bu da turizm sektöründeki açığımızı süratle kapama fırsatını verir. Öyle zannediyorum ki salı günü Bakanlar Kurulumuz var. Bunu Cumhurbaşkanlığı'nda yapacağız. Hayırlı bir adım olur diye düşünüyorum" demişti.

2017 KURBAN BAYRAMI TAKVİMİ

31 Ağustos 2017 - Kurban Bayramı Arefesi (yarım gün resmi tatil)
1 Eylül 2017 - Kurban Bayramı 1. gün (tam gün resmi tatil)
2 Eylül 2017 - Kurban Bayramı 2. gün (tam gün resmi tatil)
3 Eylül 2017 - Kurban Bayramı 3. gün (tam gün resmi tatil)
4 Eylül 2017 - Kurban Bayramı 4. Gün (tam gün resmi tatil)
Bayram tatili , Kurban Bayramı , Tatil

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım