Köy okulları için metrobüste örgü ördüler

Son Güncelleme: 11 Aralık 2017 Pazartesi 09:59

Türkiye'deki köy okullarında okuyan öğrencilerin kışlık ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla bir platform kuran gönüllü üniversiteli öğrencileri, farkındalık oluşturmak için metrobüste 3 saat boyunca örgü örerek yolculuk yaptılar.

Türkiye'deki köy okullarına destek olunması amacıyla "Yarını Aydınlat Gençlik Platformu" adı altında toplanan gönüllü üniversite öğrencileri, farkındalık oluşturmak için ilginç bir proje gerçekleştirdiler. Gençler, "İlmek İlmek Sevgi Örüyoruz" projesi çerçevesinde geçtiğimiz Cuma günü saat 16.00 sularında Beylikdüzü metrobüs istasyonunda toplandılar. Ellerinde örgüler ve malzemelerle metrobüse binen gönüllü gençler, aracın en arka kısmına geçip örgü ördüler.

METROBÜSTE 3 SAAT BOYUNCA ÖRGÜ ÖRDÜLER

Vatandaşların şaşkın bakışları arasında metrobüse binen gençler, Beylikdüzü'nden Söğütlüçeşme'ye oradan da tekrardan Avcılar'a seyir ettiler. Ortalama 3 saat boyunca örgü ören gençler, vatandaşların takdirini topladı.

Metrobüste ilk defa böyle bir etkinlik gerçekleştiren gençler, Türkiye'deki köy okullarına ulaşılarak, ihtiyaç sahibi 4-12 yaş arası kız ve erkek çocukların atkı, bere, eldiven gibi kışlık giysi ihtiyaçlarının karşılanmasını istiyorlar.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım