Karabük Üniversitesi Atatürk'e hakaret paylaşımları hakkında harekete geçti!

Son Güncelleme: 17 Kasım 2017 Cuma 08:32

Karabük Üniversitesi Rektörlüğü, 21 yaşındaki S.Z. isimli kız öğrenci ile alakalı, sosyal medya hesabından Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili hakaret içerikli paylaşımlar yaptığı iddiası ile idari soruşturma başlattı.

Karabük Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Endüstriyel Tasarım Mühendisliği 3. sınıf öğrencisi S.Z., iddialara göre, sosyal paylaşım sitesi Instagram hesabından, Atatürk’ün portresiyle çekilmiş fotoğraflarını, hakaret içerikli yazılarla paylaştı.

Bir takipçisi, S.Z.’ye tepki göstererek,

"Yasal olarak işlediğin suçtur. Mahkemelerde ve birçok yazılı beyanname ile başvurularımı şu an yapıyorum. 21 yaşına kadar öğrenemediğin bazı edep ve ahlak kurallarını belki bu zamandan sonra öğrenebilmen dileğimdir" diye yazdı.

S.Z. de ’Tamam, yap’ diyerek, sosyal medya kullanıcısına cevap verdi. Gelen tepkilerden sonra S.Z., sosyal medyadaki hesaplarını kapattı.

 

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Refik Polat, S.Z. hakkında, ’Atatürk’e hakaret’ suçundan idari soruşturma başlattıklarını açıkladı. 

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım