Kara kış yüzünü gösterdi... Ardahan'da 17 köy yolu kapandı

Son Güncelleme: 17 Ekim 2017 Salı 10:51

Sonbahar kendini iyice hissettirmeye başlarken yurdun bazı bölgeleri kış ayına geçtiler ve kar yağışı almaya başladılar bile. Ardahan ilinde dün akşam saatlerinde kendini gösteren kar, şehrin beyaz örtüye bürünmesine sebep oldu. Kar yağışı nedeniyle 17 köy yolu kapandı...

Kış yaklaşıyor, hava sıcaklıkları yavaş yavaş düşüyor. Kuzey doğu illerimizde kışın etkileri tam olarak görülmeye başladı. Ardahan ilinde dün aralıklarla yağan ve akşam saatlerinde şiddetini arttıran kar yağışı sonrası Ardahan - Posof karayolu ve 17 köye ulaşım sağlanamıyor. Yoğun kar ve tipi dolayısı ile sürücülerin trafikte ilerlemekte güçlük çektiği şehrin birçok noktasında hayat neredeyse durma noktasına geldi. Kar ve tipinin etkili olduğu Ardahan - Posof karayolunda ulaşım durdu. Şehirde 17 köye ulaşım sağlanamıyor. İl Özel İdaresinin verdiği bilgiye göre ekipler yolları açmak için bölgeye sevk edildi.

Kar ve tipi sebebi ile kapanan yollardan birisi de Ardahan - Posof karayolu oldu. Karayolları 183. Şube Şefliğinde yapılan açıklamada Ilgar Dağı mevkiinin ulaşıma kapandığı ifade edildi. Ardahan - Posof karayolu hariç diğer yolları kullanacak sürücülerin ise yoğun buzlanma sebebi ile zincir, takoz ve çekme halatı bulundurmaları yönünde uyarı yapıldı. Ardahan’da etkisini gösteren kar yağışı nedeniyle birçok köye ulaşım sağlanamazken, kartpostallık görüntüler de oluştu.

Kar yağışı sonrası etkili olan tipi nedeniyle aracına ulaşmadığını ifade eden Tuncer Süt ismli sürücü ise,

“Kar yağışı sonrası araçlarımıza ulaşamıyoruz ve bu nedenle evimize ve iş yerimize gidemiyoruz. Yoğun bir tipi var” dedi

Çocuklar başta olmak üzere kar yağışını eğlenceye çevirmesini bilenler ise beyaz örtünün tadını çıkarıyor. Yoğun kar yağışını eğlenceye çeviren iş yeri sahibi Volkan Yıldız iş yeri önünde kardan adam yaptı.

 
YURTTA HAVA NASIL OLACAK?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Yurdun kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Trabzon, Rize, Artvin, Gümüşhane ve Ardahan çevrelerinin yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Ardahan ile Gümüşhane, Rize ve Artvin'in iç ve yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah saatlerinde Marmara'nın doğusu ve Batı Karadeniz ile İç Anadolu'da yer yer pus ve sis hadisesi görüleceği tahmin ediliyor. Hava sıcaklığı, doğu kesimlerde 1 ila 4 derece azalacağı, kuzey ve batı kesimlerde 1 ila 3 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım