Kar toplumun ruh hali değiştirdi

  • 1010
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 11 Ocak 2017 Çarşamba 22:13

Türkiye bir haftadır kar yağışının etkisi altında. Kar hayatı zorlaştırsa da yine de Uzman Psikolog Dilara Çalışkan’a göre toplumu bir nebze olsun rahatlattı.

Türkiye 2016’da büyük acılar yaşadı. 2017’ye çok daha iyi bir gelecek parolası ile adım attığımız daha ilk saatlerde yine bu acıların bir benzeri daha yaşandı ve devamındaki günlerde de acılar bitmedi. Uzman Psikolog Dilara Çalışkan Türkiye'nin bu acılardan dolayı gergin bir havaya büründüğünü ifade ederek özellikle son günlerde yağan kar yağışının insanlardaki bu olumsuz enerjiyi biraz olsun azalttığını dile getirdi.

İnsanların kar yağışı ile geçmişteki da da şimdiki sorunlarını bir kenara bırakıp kendilerini dışarı atarak eğlenmelerini anı yaşamak ve değerlendirmek olarak düşünen Çalışkan, böylelikle insanların bulunduğu anın kıymetini bilerek rahatladıklarını vurguladı.

Kardan adam yapan çocuklar ya da büyükler, yine kartopu oynayan insanlar, sokakta aç kalmış ya da soğuktan donmak üzere olan hayvanlara yardıma koşan kişiler ve karda kayıp düşenlere yardım eden başka insanlar… Bunların hepsi beraberlik duygularını yeniden harekete geçirdiğini ifade eden Uzman Psikolog Dilara Çalışkan bu birlik ve beraberliğin karlar eridikten sonra da devam etmesi gerektiğini belirtiyor.

Kar yağışından sonra çocukların hasta olup olmama derdini düşünmeden kendilerini sokağa atmaları, ve onların neşeli tavırları diğer insanların da enerjilerini yükseltmeye yetiyor. Ayrıca beyaz rengin insan üzerindeki rahatlatıcı etkisinin, kimi kartopu oynayarak kim ise kar yağışını izlerken kahve yudumlayarak tadını çıkarıyor. Böylelikle sorunlarımızı bir süre de olsa kenara bırakabiliyoruz.

Sokakta hiç tanımadığınız bir insanın yardıma muhtaç olduğunu görüp koşmamız da son günlerde yaşananlardan dolayı insanların birbirlerine mesafeli davranmalarını engellemiş oluyor. Aslında olması gereken birlik ve beraberlik, anlayış, enerji ve eğlence kavramlarının karın yağışı ile beraber insanlara geldiğini söyleyebiliriz.

 

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım