İzmir'de yaşandı... Dünyada sadece 11 defa görüldü

  • 1047
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 31 Ekim 2017 Salı 07:54

İzmir ilinde ikamet eden Sevinç Çelik şubatta hamile olduğu haberini aldı. Bir ay sonra farklı yumurtasında yeniden döllenme olduğu ve ikinci hamileliğin başladığı tespit edildi. Bu durum dünyada sadece 11 defa görüldü. 6 Ekim’de Poyraz ve Ayaz bebekler sezaryenle sağlıklı olarak dünyaya geldi.

İzmir iliin Urla ilçesinde ikamet eden Ender - Sevinç Çelik çifti, şubat ayında çocuk sahibi olacaklarını öğrendiler. Bebek hazırlıklarına başlayan çift, ortalama bir ay sonra kontrol için gittikleri hastanede tıp tarihine geçecek bir sürpriz ile karşılaştılar.

Alınan haberlere göre yapılan incelemede Sevinç Çelik’in hamileyken, farklı bir yumurtasında yeniden döllenme olduğu ve ikinci kez hamileliğin başladığı tespit edildi. Hem aile hem de Doğum Uzmanı Op. Dr. Volkan Emirdar, durum karşısında büyük şaşkınlık yaşadı. 6 Ekim’de gerçekleştirilen sezaryenle Poyraz ve Ayaz isminde iki bebek sağlıklı olarak dünyaya geldi. Duygularını “İki minik mucize içimde yeşerdi” sözleri ile ifade eden Sevinç Çelik “Bebeklerimi düşünmekten uyuyamadığım günler oldu” dedi.

Dünyada bu şekilde bilinen 11 vaka olduğuna dikkat çeken Op. Dr. Volkan Emirdar, Türkiye’de ise yayınlanmış, bildirilmiş vaka olmadığını belirtiyor:

“Bizim ‘süperfetasyon’ dediğimiz gerçekten çok nadir görülen bir durum. Kadının hamileyken yumurtlaması çok güç ama bu hastamız çok istisnai olarak yumurtluyor. Sperm ile yumurta döllenip, rahme yerleşiyor. Hamileyken de yeniden hamile kalıyor.”

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım