İş adamı Feyyaz Berker yaşamını yitirdi

Son Güncelleme: 22 Ağustos 2017 Salı 13:18

Tekfen Holding ve TÜSİAD kurucularından olan ünlü iş adamı Feyyaz Berker, bugün yaşamını yitirdi.

Tekfen Holding kurucularından olan Feyyaz Berker, bugün hayata gözlerini yumdu. 1925 Mersin doğumlu olan Berker, iş hayatına askerliğini bitirdikten sonra Esenboğa Havaalanı inşaatında ilkin şantiye şefi, sonra laboratuvar ve araştırma bölümü başkanı olarak adım attı.

1956 senesinde Robert Kolej'den sınıf arkadaşı Nihat Gökyiğit ile FN Danışmanlık şirketini kurdular. Bu şirket zamanla Tekfen Holding'e dönüştü.

Şu anda holding bünyesindeki Tekfen İnşaat ve Tesisat A.Ş., Türkiye, Ortadoğu, Kuzey Afrika, Kafkasya ve Orta Asya, Doğu ve Orta Avrupa'da büyük başarıları olan uluslararası bir yüklenici olarak faaliyetlerine devam ediyor.

Feyyaz Berker, çok farklı derneklerin kuruluşunda ve yönetimlerinde yer aldı. TÜSİAD Kurucu Yönetim Kurulu ve Yüksek İstişare Konsey Başkanlığı, Robert Kolej ve TEMA Mütevelli Heyetleri bunların arasında.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım