Irak eski Cumhurbaşkanı Celal Talabani Berlin'de vefat etti

Son Güncelleme: 03 Ekim 2017 Salı 18:55

Irak eski Cumhurbaşkanı ve KYB lideri Celal Talabani Berlin'de yaşamını yitirdi. Celal Talabani’nin 17 Aralık 2012’de Bağdat’ta beyin kanaması geçirmişti. Uzun bir zaman Almanya’da tedavi gören Celal Talabani, 19 Temmuz 2014’te Süleymaniye’ye geri dönmüştü. Talabani, Irak'ın Arap olmayan ilk cumhurbaşkanı unvanına sahipti.

Eski Irak Cumhurbaşkanı ve Kürdistan Yurtseverler Birliği (KYB) Genel Sekreteri Celal Talabani vefat etti. Geçtiğimiz günlerde Eski Irak Cumhurbaşkanı ve KBY Genel Sekreteri Celal Talabani’nin sağlık kontrolü ve devam eden tedavisi sebebi ile Almanya’nın başkenti Berlin’e gitmişti.

Irak’ta iki dönem cumhurbaşkanlığı görevini sürdüren Talabani, 17 Aralık 2012’de başkent Bağdat’ta beyin kanaması geçirmiş, bir gün sonra ambulans uçakla Almanya’nın başkenti Berlin’e gönderilmişti. Talabani 579 günlük tedaviden sonra 20 Temmuz 2014’te Süleymaniye’ye dönmüştü.

 

Kaynak: Hürriyet

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım