İçişleri Bakanlığı'ndan mesajlı önlem

Son Güncelleme: 27 Ağustos 2017 Pazar 16:06

İçişleri Bakanlığı, bayram tatili amacıyla trafiğe çıkanları SMS ile uyardı. Trafik kazalarının yoğunlaştığı bölgelerdeki mola noktalarında, bölgede bulunanların cep telefonlarına, 'Bayramlarda en fazla ölümlü kazaların yaşandığı yol üzerindesiniz' mesajı gönderildi..

Kurban Bayramı tatilinde trafik denetimlerini artıran bakanlık, bayramlarda ölümlü kazaların en fazla meydana geldiği 5 nokta üzerindeki mola noktalarında, vatandaşların cep telefonlarına lokasyon bazlı otomatik SMS yolladı. Mesajda,

"Bayramlarda en fazla ölümlü kazaların yaşandığı yol üzerindesiniz. Lütfen kurallara uyun. Hız yapmayın. Arka koltukta da kemerinizi takın. #FreneDeğilKuralaGüven Hayırlı bayramlar" dendi. 

İçişleri, SMS'lerle sürücülerin ölümlü kazaların en çok yaşandığı noktaya birkaç yüz kilometre kala daha dikkatli olmasını sağlamayı hedeflerken, bakanlığın trafiğin yoğun olduğu bölgelerdeki mola noktalarında SMS'le uyarı yapmasının Türkiye'de bir ilk olduğu ifade edildi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım