İçişleri Bakanlığı'ndan İstanbul'a Suriyeli göçünü dondurma kararı

Son Güncelleme: 09 Şubat 2018 Cuma 10:57

Türkiye’deki Suriyeli sığınmacıların kayıtları güncellenirken İstanbul iline gelişler geçici olarak donduruldu. İçişleri Bakanlığı, “Nüfus yoğunluğu da gözetilerek İstanbul’a yeni kayıt alınmıyor” açıklamasında bulundu.

Alına haberlere göre Türkiye'de biyometrik kimlik verilerek kayıt altına alınan Suriyeliler 1.5 senedir ‘izin belgesi’yle şehir değiştirirken, İstanbul’da ise başka illerden göç eden Suriyelilerin kaydı geçici olarak donduruldu.  

İçişleri Bakanlığı, Başta İstanbul olmak üzere Türkiye’nin 81 ilinde yaşayan Suriyelilerin kayıtları güncelleniyor. Bu güncelleme nedeniyle İstanbul’da yoğunluk oluştu. Ayrıca İstanbul, Suriyeliler için de cazibe merkezi durumunda. Nüfus yoğunluğu da dikkate alınarak İstanbul’a yeni kayıt alınmıyor. Başka illerden İstanbul iline gelen Suriyelilere kayıtlar geçici olarak kapatılmıştır” bilgisini paylaştı.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım