Hitler hakkında bir sır daha ortaya çıktı!

  • 1680
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 01 Kasım 2017 Çarşamba 07:29

Aberdeen Üniversitesi’nden tarihçi Thomas Weber, Adolf Hitler’in 1919 senesinde Almanya’nın sağ partilerden birine katılmaya çalıştığı ama kabul edilmediğini ifade etti.

Sputnik'e demeç veren Weber, 1919 senesinde 30 yaşında olan Hitler'in aşırı sağcı Alman Sosyalist Partisi'ne katılmaya çalıştığı ama ret yanıtı aldığı yönünde bilgi bulduğunu söyledi. Tarihçinin bulduğu bir belgede, bu partinin kurucusu Hans Georg Grassinger'in sözleri bulunuyor.

Konu ile alakalı ​Weber,

"1919 sonbaharında, Hitler parti ofisine gelerek Grassinger'den onu partiye almalarını ve gazeteleri için yazmasına izin vermelerini istedi. O dönemde cebinde tek bir kuruşu bile yoktu. Üstelik Grassinger'den borç para istedi. Ona verilen cevap, ne gazete ne de partinin ona ihtiyaç duymadığı yönünde oldu" dedi.

Alman Sosyalist Partisi'nin oldukça küçük aşırı sağcı parti olduğunu ancak yeni doğan Nazi hareketiyle kıyasen ‘dev' olduğunu dile getiren tarihçi,

"Yine de ertesi yıl parti dağıldı. Nazi yönetimine girmeyi başaran Hitler ise birkaç kez bu ideolojik olarak yakın iki hareketin birleşmesi tekliflerine karşı çıktı" ifadelerini kullandı. 

Weber, Hitler'in hayatının yüzde 100 olarak belgelendirilmediğini de sözlerine ilave etti.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım