Hakkında soruşturma başlatılan Nurettin Yıldız kimdir?

  • 1392
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 08 Mart 2018 Perşembe 17:17

Kadınlar ile alakalı yapmış olduğu açıklamalar ile sürekli gündeme gelen Sosyal Doku Vakfı Başkanı Nurettin Yıldız hakkında, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca 'halkı kin ve düşmanlığa tahrik' suçlarından soruşturma açıldı. Peki Nurettin Yıldız kimdir?

Hakkında soruşturma açılması ile birlikte Nurettin Yıldız kimdir sorusunun cevabı merak edilir oldu. Nurettin Yıldız kadınlar ile alakalı, "Allah vur dediyse vardır bir hikmet” ifadelerini kullanmış ve çok tepki toplamıştı.

Bugün Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca yapılan açıklamada, Cumhuriyet Başsavcılığının kadınların dövülmesine yönelik açıklamalar yapan Nurettin Yıldız ile alakalı halkı kin ve düşmanlığa tahrik suçlamasıyla resen soruşturma başlatıldığı ifade edildi. Peki hakkında soruşturma açılan Nurettin Yıldız kimdir? Hangi sözleri tepki toplamıştır? İşte ayrıntılar…

NURETTİN YILDIZ KİMDİR?

1960 senesinde Of’da doğan Nurettin Yıldız, İstanbul iline gelmesi ile beraber ilk dini eğitimini küçük yaşlarında aldı. Gaziosmanpaşa İmam Hatip Lisesi ile eğitim hayatına devam eden Yıldız, İmam hatip lisesi eğitimini sürdürürken çeşitli gazetelerde haftalık yazılar yazmaya ve tercüme haberler kaleme almaya başladı. Bunun yanında kürsü hatipliğini de sürdürdü. Yıldız, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nde aldığı bir senelik eğitiminin ardından Mekke Ümmü'l-Kurra Üniversitesi'ne geçiş yapıp Usul-u Fıkıh bölümünü tamamladı.

Mekke’de özel dersler de alan Nurettin Yıldız, şu günlerde Sosyal Doku Vakfı’nda çalışmalarına devam etmektedir. Yıldız, evli ve 4 çocuğa sahip.

HANGİ SÖZLERİ TEPKİ TOPLADI?

Nurettin Yıldız’a ilk tepki “6 yaşındaki çocukla evlenilebilir” açıklamasından sonra geldi. Ardından asansörde halvet konusu ile Yıldız yeniden gündeme geldi.  En son yatarken battaniye veya yorgandan tahrik olunabileceğini sözleri büyük tepki topladı. Bardağı taşıran son nokta ise kadınları için kullandığı "Allah vur dediyse vardır bir hikmet” sözleri oldu. Bu sözlerinin ardından hakkında soruşturma açıldı.

 

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım