Fatih Portakal'dan açıklama: Vicdandan yoksun bir eleştiri!

Son Güncelleme: 03 Kasım 2017 Cuma 15:21

Hakkari ilinde dün düzenlenen operasyonun ardında 9 asker şehit oldu. Fatih Portakal Fox Tv ekranlarında haberi sunarken son dakika haberi olarak 46 teröristin öldüğünü açıkladı. Fakat daha sonra kurduğu "Allah rahme eylesin" ifadesi çarpıtıldı ve olay oldu. Peki gerçekte ne oldu?

Sosyal medyada Fatih Portakal'ın haberi sunarken söylediği bir ifade olay oldu. Bir Twitter kullancısı tarafından fark edilen bu video internetten paylaşıldı. Fatih Portakal teröristler için "Allah rahmet eylesin" mi dedi? Şimdi hep birlikte olaya bakalım.

Dün Fox Tv'de ana habere şehit olan askerlerin bilgilerini vererek başlayan Fatih Portakal 8 şehidimize Allah'tan rahmet diledi. Şehit askerlerin acılı ailelerinin açıklamalarının ve kahraman asker ve güvenlik görevlilerinin son görüntülerinin ekrana geldiği haberin ardından Fatih Portakal şehitlerin öykülerini aktarıyordu. O esnada öldürülen terörist sayısının 46'ya çıktığı açıklaması geldi ve Fatih Portakal şehitlerin acı haberlerine yoğunlaştığı anlarda bu bilgiyi de seyircileri ilan etti.

Sonraki haberde 8 şehidin öyküleri vardı, ve Allah'tan rahmet dileyerek o haberi ekranlara getirdi. Ama söylenen bu cümle teröristler için söylemiş gibi algılandı. Fatih Portakal'ın şehitler için söylediği "Allah'tan rahmet diliyorum" sözleri sosyal medyada hızla çarpıtıldı ve sanki teröristler için söylenmiş gibi yayıldı.

Vicdandan yoksun bir eleştiri

Fatih Portakal bu çarpıtmanın vicdansızlık olduğunu ifade ederek sosyal medya hesabından şu paylaşımı yaptı:

"Vicdandan yoksun bir eleştiri. Kul hakkı aldınız ve alıyorsunuz. Sizin gibileri sadece Yaradan’a şikayet ediyorum." Eğer kul hakkı yemekten korkanlardansanız, iftiranızı düzeltme imkanınız da var.  Vuracaksanız böyle vurmayın. Akıl ve vicdan sahibi insan gibi davranın.

 

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım