Eskişehir'deki eşeğe eşeklik yaptılar!

Son Güncelleme: 04 Kasım 2017 Cumartesi 14:04

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin çevreyi kirletenlere esprili tepki göstermek amacı ile Porsuk Çayı kıyısına koyduğu, bank üzerinde oturmuş 'Çekirdek Çitleyen Eşek' heykelin 2 kulağını kopardılar.

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Yılmaz Büyükerşen’in "Karikatürize edilmiş bu heykeli koyarak çevre temizliğine mizahi bir açıdan dikkat çekmek istedik" dediği ve çok konuşulan 'Çekirdek Çitleyen Eşek’ heykeli, dün gece saldırıya uğradı.

YENİLENECEK

Saldırganlar, eşeğin 2 uzun kulağını kopararak yere attılar. Sabah saatlerinde belediye görevlilerince fark edilen olay, polise bildirildi. Polisler ve Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri eşek heykelinin olduğu yerde incelemelerde bulundular.

Belediye yetkilileri, heykelin yanında bulunan kulakların onarılarak tekrar yerine takılacağını söylerken polis ekipleri de saldırganların yakalanması için çalışma başlattı.

Heykelin yanında hatıra fotoğrafı çektiren kişiler, saldırıya tepki gösterip,

"Heykelin kulaklarını koparan insanı ile eşeğin bir farkı yok" diye konuştu.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım