Eşine bakirelik davası açtı... Kendisi tam kusurlu çıktı!

Son Güncelleme: 06 Kasım 2017 Pazartesi 07:34

Ankara 4. Aile Mahkemesi, bakire değil deyip karısını gerdek gecesi babasının evine gönderen ve boşanma davası açan damadı “tam kusurlu” buldu.

Dava dosyasına göre, görücü usulü yolu ile dünya evine giren İ.S. ile H.S.’nin düğün gecesinden sonra genç kızın ailesinin evine gidip kızlarının bakire olmadığını ifade etti. H.S., İ.S.’nin bakire olmadığı iddiası ile boşanma davası açtı.

‘KADIN İÇİN ONUR KIRICI’

İ.S. de avukatı Mahmut Aslan aracılığıyla, Ankara 4. Aile Mahkemesi’ne 200 bin TL’lik maddi - manevi tazminat talebi ile karşı boşanma davası açtı. Dava dilekçesinde, evlilik birliğinin kurulması için kadının bakire olmasının mevzuatta hiçbir şekilde zorunlu kılınmadığı anımsatılarak, “Bu durumun kadının onurunu kırıcı bir durum olduğu aşikâr” dendi.

Mahkeme, genç kızın bakire olup olmadığı konusunda rapor alınmasına karar verdi. Alınan raporda İ.S.’nin bakire olduğunun anlaşılması üzerine, damat H.S.’nin tam kusurlu olması gerekçesi ile açtığı dava reddedildi. Genç kadının açtığı boşanma davası kabul edilip tarafların boşanmasına karar verildi. İ.S.’ye 350 TL yoksulluk nafakası ve yeni bir hayat kurmakta çekeceği zorluklar sebebi ile de 15 bin TL tazminat ödenmesine de hükmetti.

Mahkeme ayrıca “başka birisiyle cinsel ilişkiyle girmekle itham edildiği, evden kovulduğu, bakire olup olmadığı yönünde rapor alınmaya zorlandığı, bu nedenle yaşadığı manevi acı ve ıstırap” gerekçesiyle İ.S.’ye 20 bin TL de manevi tazminat ödenmesine hükmetti. 

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım